O autorze
MACIEJ LEPIATO - ur. 18 sierpnia 1988r. w Poznaniu. Skoczek wzwyż. Rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Uprawia sport od czasów gimnazjum. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie już wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Systematyczny, zmotywowany i wierzący w swoje możliwości, ciężko trenuje na przyszłe sukcesy. Obecnie największym marzeniem sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Szansa na kwalifikację do Rio

Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Właśnie zaczęliśmy ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w Katarze, które rozpoczną się 22 października br. Te mistrzostwa są dla mnie niezwykle ważne, bo można na nich zdobyć kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Rio de Janeiro.

Trenujemy teraz szczególnie intensywnie. W sobotę wróciliśmy z ciężkiego zgrupowania w Bydgoszczy. Teraz do 10 sierpnia mocno trenujemy w Gorzowie, a za 3 tygodnie zaczynamy zgrupowanie w Słupsku. Następnie we wrześniu czeka mnie kilka startów i kolejny obóz w Słupsku.


W październiku jeszcze krótkie zgrupowanie w Spale lub wcześniejszy wylot do Kataru. Już drugiego dnia mam skok w dal, następnie tydzień przerwy i skok wzwyż, czyli zapowiada się intensywnie. Staram się ciężko pracować, bo jak pokazały zakończone niedawno mistrzostwa świata w Glasgow w pływaniu, świat nam bardzo szybko ucieka i o złote medale jest coraz trudniej.
Trwa ładowanie komentarzy...