O autorze
MACIEJ LEPIATO - ur. 18 sierpnia 1988r. w Poznaniu. Skoczek wzwyż. Rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Uprawia sport od czasów gimnazjum. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie już wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Systematyczny, zmotywowany i wierzący w swoje możliwości, ciężko trenuje na przyszłe sukcesy. Obecnie największym marzeniem sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Jest rekord świata!

Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Zdobyłem złoty medal, skoczyłem 218 cm, czyli ustanowiłem nowy rekord świata i jestem na pierwszym miejscu w rankingu kwalifikacyjnym na paraolimpiadę w Rio de Janeiro.

Wykonałem założony plan na lekkoatletyczne mistrzostwa świata niepełnosprawnych sportowców w Katarze i do tego skakało mi się rewelacyjnie. Przez chwilę czułem się w 100% spełniony jako sportowiec. Przez chwilę, bo teraz to już myślę raczej o paraolimpiadzie. Tym wynikiem znacznie zwiększyłem swoje szanse na wyjazd do Rio.Niestety nie mogę nic napisać o Katarze, bo niczego nie udało mi się zwiedzić. Było naprawdę gorąco i czas spędzałem albo w pokoju hotelowym, albo na treningu. W planie dnia były oczywiście także posiłki. Skok wzwyż odbywał się przedostatniego dnia mistrzostw. Na szczęście skakaliśmy wieczorem i warunki były wręcz idealne. Było ciepło i bezwietrznie.
W sumie reprezentacja Polski przywiozła 21 medali, z czego 9 było złotych! Mój wynik jest jednym z najlepszych jakościowo wyników na całych mistrzostwach.
Trwa ładowanie komentarzy...