O autorze
MACIEJ LEPIATO - ur. 18 sierpnia 1988r. w Poznaniu. Skoczek wzwyż. Rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Uprawia sport od czasów gimnazjum. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie już wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Systematyczny, zmotywowany i wierzący w swoje możliwości, ciężko trenuje na przyszłe sukcesy. Obecnie największym marzeniem sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Badania przed Rio

Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Byłem ostatnio na badaniach medycznych tak zwanej szerokiej kadry pod kątem udziału w paraolimpiadzie w Rio. Nie są to badania kwalifikujące. Mają raczej charakter kontrolny i informacyjny. Dowiedziałem się po pierwsze, że jestem zdrowy, a po drugie, że naprawdę dużo tracę ćwicząc i skacząc bez obuwia niwelującego skrót mojej kończyny.
Pisałem już kiedyś, że nie możemy znaleźć z trenerem firmy, która wykonałaby dla mnie specjalne, spersonalizowane buty, ale ponownie wyruszam na poszukiwania.


Jakie to były badania? Między innymi spirometria, analiza składu ciała, EKG, echo serca, diagnostyka funkcjonalna. Było także spotkanie z psychologiem sportu, na którym wypełniałem ankietę. Na jej podstawie ma zostać określony mój profil psychologiczny. Następny taki „przegląd” pewnie w okolicach kwietnia 2016 roku.
Trwa ładowanie komentarzy...